2022’de Denenecek En İyi 10 Başlangıç ​​ve Küçük İşletme Fikri

4.5/5 - (2 votes)

Bir sonraki başlangıç ​​fikrinizi mi arıyorsunuz? İşte 2022’de denemeye değer on fikir.

1- Temizlik hizmeti

Başkalarının kendileri için yapamayacakları kirli işleri yapmaktan çekinmiyorsanız, bir temizlik işi başlatmayı düşünün. Mali ödül inanılmaz olabilir.

küçük işletme fikirleri 2022

Bir temizlik işine başlamak oldukça kolaydır ve çok az sermaye ile başlayabilirsiniz. Bazen tek ihtiyacınız olan bir ovma ve temizleme sabunu.

Bununla birlikte, kolayca girebileceğiniz bazı temizlik işleri şunlardır:

Ev temizlik hizmetleri: Mahallenizdeki meşgul, bekar profesyonellerden bazılarını tanıyor musunuz? Neden onlara yaklaşıp küçük bir ücret karşılığında evlerini temizlemelerini istemiyorsunuz? Bu işin nasıl hızla büyüyebileceğine şaşıracaksınız.
Araç temizliği: Bazı araç sahiplerinin araçlarını temizlemeye vakitleri yoktur. Neden onlara biraz yardım etmiyorsun? Hatta şirketlere yaklaşarak ve özel veya
halka açık bir araç filosu.
Halı temizleme: Halı temizleme ekipmanınız var mı veya nereden kiralayacağınızı biliyor musunuz? Ticari veya ev halısı temizleme hizmeti başlatmayı düşünün.
Grafiti temizliği: Grafiti duvarlardan nasıl çıkarılacağını biliyor musunuz? Bir grafiti temizleme işi işe yarayabilir.

2- Serbest Yazarlık İşi

Serbest yazarlık, 2022’de başlaması en kolay çevrimiçi işlerden biri. Tüm ihtiyacınız olan bir bilgisayar ve internet bağlantısı.

Popüler görüşlerin aksine, başlamak için gazetecilik, edebiyat veya İngilizce diplomasına sahip olmanız gerekmez.

Serbest yazmaya başlamak için anadili İngilizce olmanıza bile gerek yok.

Belirli bir alanda (örneğin kripto ticareti) uzmanlığınız veya deneyiminiz varsa, o konuda yazarak veya YouTube kanalınız için videolar çekerek bunu bir iş haline getirebilirsiniz. İnsanların kripto para birimlerinin ne olduğunu, nasıl ticaret yapılacağını, hangi borsaları veya kripto portföy izleyicilerini kullanacaklarını anlamalarına yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca blockchain teknolojisi gelecek olduğu için Blockchain PR hizmetleri de sunabilir ve bunları Patreon hesabınızda sunabilirsiniz. Ayrıca, blockchain teknolojisi gelecek olduğundan, Blockchain PR hizmetleri de sağlayabilirsiniz.

Ancak herhangi bir uzmanlığınız yoksa, başlamak için iyi bir yol Fiverr ve Upwork gibi platformlarda yeniden yazma konserleri aramaktır.

3- Amazon Kindle Yayıncılık

Uyurken bile yazma becerinizden para kazanabilir misiniz? Amazon Kindle Publishing sayesinde kesinlikle yapabilirsiniz.

Amazon kindle yayıncılık

Şu şekilde çalışır: Bir kitap yazarsınız ve onu Amazon Kindle Publishing’e yüklersiniz. Amazon’un inceleme ekibi kitabı inceleyecek.

Onaylandıktan sonra Amazon’da yayınlanacak ve okuyucular kitabınızı satın alabilir. Kitabınız her satıldığında, Amazon belirli bir yüzde alır ve gerisini size bırakır.

Doğru yapılırsa, Amazon KDP bir pasif gelir kaynağı olabilir. Ayrıca, ölçeklenebilir.

4-Kreş


Çocuklarla aranız iyi mi? Neden bir kreş işletmesi kurarak meşgul ebeveynlere yardım eli uzatmaya yardımcı olmuyorsunuz?

Bir günlük bakım işine başlamak tatmin edici ve ödüllendirici olabilir. Üstelik, onu yerden kaldırmak için çok fazla ön yatırıma ihtiyacınız yok. Hatta evinizin rahatlığında bir tane başlatabilirsiniz.

Günlük bakımınıza başlamak için izin almanız gerekebileceğini unutmayın, bu yüzden bir taneye başlamadan önce buna bakın.

5- Evcil Hayvan Bakımı

Etrafta evcil hayvan beslemekten hoşlanıyorsanız ve onları tımarlamak fazla iş gibi görünmüyorsa, bir evcil hayvan tımar işi başlatmayı düşünün.

Esnek kalmak için ev hizmetleri sunmayı düşünün. Bu düzenlemede evcil hayvan sahiplerinin evlerini ziyaret eder, evcil hayvanlarını tımar eder ve hizmetleriniz için ödeme alırsınız.

İşletmeniz için bir Google Benim İşletmem Sayfası oluşturmak, bölgenizde daha fazla müşteriye ulaşmanıza yardımcı olabilir.

6- Hava Fotoğrafçılığı


Hava fotoğrafçılığına olan talep, son on yılda eşi görülmemiş boyutlara ulaştı. Bir drone uçurmakta iyiyseniz veya en azından bir tanesini çabucak öğrenebiliyorsanız, hava fotoğrafçılığı işi kötü bir fikir olmayacaktır.

Neyse ki, iyi bir dron pahalı değildir – 1.500 $ gibi düşük bir fiyata Amazon’dan kendiniz için güzel bir drone alabilirsiniz.

İdeal müşterileriniz kimler olacak? Gayrimenkul geliştiricileri, yaklaşan bir düğün etkinliği olan çiftler, film ve müzik yapımcıları ve daha fazlası.

7- Çevrimiçi Temalar Oluşturun ve Satın

İyi kodlama becerileriniz varsa ve özellikle ön uç geliştirmede iyiyseniz, çevrimiçi web sitesi temaları oluşturup satarak becerilerinizden bir iş kurabilirsiniz.

Beceri setinize bağlı olarak, WordPress için temalar oluşturabilir ve bunları Themeforest’ta satabilirsiniz.

Ancak, WordPress hakkında sınırlı bilginiz varsa, Bootstrap, CSS, HTML ve Js kullanarak temanızı oluşturabilir ve ardından GetBootstrap’ta yayınlayabilirsiniz.

Tutarlılık ve ısrar, bu küçük işletme fikrini gerçeğe dönüştürmek için uzun bir yol kat edecektir.

8- Bloglama

Bugün hala blog yazarak para kazanabilir misin? Kısa ve basit cevap evet.

Blog yazarken başarılı olmak için, rekabetin az olduğu bir niş bulmanız ve üzerinde sıkı bir şekilde durmanız gerekir. Sabır ve çalışkanlık şüphesiz yardımcı olacaktır.

9- Yemek Dağıtım Hizmeti

Bir restoran başlatmak göz korkutucu ve sermaye yoğun olabilir. Bir tane başlatmayı düşünüyorsanız ancak paranız yoksa, bunun yerine bir yemek dağıtım hizmeti başlatmaya bakın.

Şöyle işler: Evde kaliteli, lezzetli yemekler hazırlarsınız ve sonrasında müşterilerinize ister iş yerinde ister evlerinde teslim edersiniz.

Yaşadığınız şehrin yasalarına bağlı olarak, bu tür bir işi yürütmek için izin ve kurye sigortasına ihtiyacınız olabilir.

10- Mülk Yönetimi

Daha önce gayrimenkul sektöründe çalıştıysanız veya sadece yönetimde iyiyseniz, emlak yöneticisi olarak başarıyı yakalayabilirsiniz.

Mesele şu ki, kasabaya yayılmış mülklerini yönetmek için zamanı olmayan birçok mülk sahibi var. Kiraları toplamak, bozuk şeyleri onarmak ve kötü kiracıları kovmak için güvenebilecekleri birine ihtiyaçları var. Daha önce gayrimenkul sektöründe çalıştıysanız veya sadece yönetimde iyiyseniz, özellikle doğru mülk yönetimi yazılımıyla bir mülk yöneticisi olarak başarıyı yakalayabilirsiniz.

Bu nedenle, meydan okumaya hazırsanız, elbette, elinizden gelenin en iyisini yapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.