Alan Adlarının Arkasındaki Gizem

5/5 - (5 votes)

Kayıtlı yaklaşık 68 milyon .COM alan adı vardır. Bu, internette ya zaten alınmış ya da toz ve her türden yaşı toplayan eski bir noktaya park edilmiş birçok alan adıdır. Loser.com gibi en yaygın isimler. Jamesbrown.com, isim haklarını yeniden satan net yatırımcılar tarafından zaten alınmış durumda. Birinin www.elvis.com’a sahip olduğunu hayal edebiliyor musunuz? O sadece en yüksek teklifi vereni bekliyor!

İki harf dizisi için 900 olası kombinasyon vardır. ET arıyorsanız, o zaman bulamazsınız! Rakamlara izin verilse bile, yine her bir web adresi alınır. Tabii ki, bu .COM kayıt şirketlerinin artık minimum 3 karakter uzunluğunu zorunlu kıldığı gerçeğini görmezden geliyor, bu yüzden bu bir seçenek olmayacak.


Bir alan adına rakamlar eklemek, bir dizi gereksiz alan adı girişi oluşturur. Harika alanlar ve benzersiz alan adları elde etmek için can atıyorsanız, bazen yalnızca benzersiz alan adı satışlarıyla açık artırmaya çıkarılmak üzere serbest kalacaklar.

Seçtiğiniz alan adı ne kadar uzun olursa, rastgele bir harf ve / veya rakam dizisini kabul etmeye istekli olduğunuz varsayıldığında, olasılıklar o kadar fazla olur. Örneğin, çoğu kuruluşun 4 harfli kısaltması vardır (WQAM.com ve AFTA.org, bu nedenle istediğiniz alan adını kısaltma tarzında almak için 4’ün üzerinde harf kullanma şansınız olabilir!

Elbette kayıtlı alanların çoğu ziyaret edilir, büyük bir yüzdesi “park edilmiş sayfadan” başka bir şeye sahip değildir (kullanıcılar, bu tür park edilmiş sayfalarda kendileri için reklam yayınlamaları için alan adı kayıt kuruluşlarına ödeme yaparlar)


Elbette kayıtlı alanların
 çoğu ziyaret edilir, büyük bir yüzdesi “park edilmiş sayfadan” başka bir şeye sahip değildir (kullanıcılar, bu tür park edilmiş sayfalarda kendileri için reklam yayınlamaları için alan adı kayıt kuruluşlarına ödeme yaparlar). Olasılıklar sonsuz olana kadar alan adı kataloglama ve sınıflandırma için pek çok kombinasyon ve arka kapı hilesi vardır.

Kural, internette size, kimliğinizi ve markanızı veren, kim olduğunuza çok benzeyen bir alan adı elde etmektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.