Bill Gates: NFT’ler büyük aptallar için kripto projeleridir.

Rate this post

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, kripto para birimlerine yönelik eleştirisini genişleterek, gerçek dünyadaki fayda eksikliği olarak adlandırdığı, takas edilemez belirteçler ( NFT ) gibi projeleri reddetti.

Bill Gates: NFT’ler büyük aptallar için kripto projeleridir.

Geçtiğimiz gün bir iklim konferansı sırasında konuşan Bill Gates, varlık sınıflarının gerçek çıktı üretebilmesi gerektiğini yineleyerek, NFT’lerin büyük bir aptal teorisi olduğunu şu sözlerle ifade etti;

“Açıkçası, maymunların pahalı dijital görüntüleri dünyayı son derece iyileştirecek (burada şaka yollu dalga geçiyor) Ben onların çıktıları olan bir çiftlik veya ürün yaptıkları bir şirket gibi varlık sınıflarına alışığım. Ancak ben buna dahil değilim.”

Finans çevrelerinde yaygın olarak kullanılan teori, yatırımcıların bazen aşırı değerli varlıkları satın alarak para kazanabileceğini, ancak bu varlıkların daha sonra daha da yüksek bir fiyattan yeniden satılabilmesi halinde para kazanabileceğini öne sürüyor.

Kripto para birimi eksiklikleri

Ayrıca Gates, spekülatif doğası nedeniyle sektöre dahil olmadığını doğrularken, suç gibi kusurları kolaylaştırma ve vergi kurallarını atlama yeteneği gibi kripto sektörünün eksikliklerini dile getirdi.

Şirketlerin değerinin, başkalarının onları nasıl gördüğüne değil, nasıl harika ürünler yaptıklarına bağlı olduğunu kaydetti.

Gates, kripto konusunda Elon Musk ile aynı fikirde değil

Gates, kripto sektörünün son zamanlardaki büyümesinin ardından, milyarder ve Tesla kurucusu olan Elon Musk’ı, riskleri anlamayan perakende yatırımcılara farklı kripto projelerini tanıttığı için eleştirdi.

Gates’e göre, bireyler ancak Musk gibi sermayeleri varsa kriptoya girmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.