Otomobil Sigortası Teklifinizi Düşürmek İçin 5 Kolay Adım

4.8/5 - (16 votes)

El sıkışma ve sözle sözleşmeler çok uzun zaman önce yapılmadı. Bireyler, haksız zararı telafi etmek için komşularının iyi niyetine güvendikleri için özellikle sigorta gibi şeylerle ilgilenmiyorlardı. Otomobil enkazlarının hızındaki ve maliyetindeki artış da dahil olmak üzere çeşitli nedenlerden dolayı, otomobil sigortası kısa sürede sorumlu kişiler için önemli bir satın alma haline geldi. Çok geçmeden, federal hükümet otomobil sigortasının en azından asgari düzeyde tüm araç sahipleri tarafından yapılmasını zorunlu kıldı. Son 10 yılda otomobil sigortası ihtiyacının artması, sigortanın karmaşıklığının artmasına neden olurken, aynı zamanda otomobil sigortası satın alımlarında daha maliyet bilincine sahip olma ihtiyacını artırmıştır.

Bugün otomobil sigortası satın almak, otomobilin kendisini satın almak kadar el becerisi gerektirir. Bir otomobil sigorta şirketinin fiyat teklifi verirken dikkate aldığı faktörleri bilmek önemlidir. Bu, tüketici olarak, daha düşük bir fiyat teklifi almaya hak kazanmak için hangi adımları atmanız gerektiğini bilmenizi sağlayacaktır. Daha düşük bir sigorta teklifine ulaşmak için beş kolay adım:

1. Kendinizi “güvenli” bir aday olarak tanıtın: Sigorta şirketleri riski yönetmekle ilgilenir. Sonuç olarak, enkazlara veya en azından daha az şiddete sahip enkazlara düşme olasılığı daha düşük olan sürücülere daha düşük bir sigorta teklifi sunarlar.

-Trafik ihlalleri veya kaza iddiaları olmayan temiz bir sürüş sicilini muhafaza edin.

-Aracınıza hırsızlık önleyici cihazlar kurun.

– Bir Sürücü Güvenliği Eğitimi programına katılın.

– “Güvenli” bir araç satın alın. Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA) ve Karayolu Güvenliği Sigorta Enstitüsü birlikte farklı araçların güvenlikle ilgili yönleri hakkında bilgi toplar. Resmi olarak “güvenli” olarak belirlenmiş bir otomobil satın alın.

-Aracınızı garaja park edin.

2. Kredi değerinizi gösterin: Bir risk yönetimi kuruluşu olarak, sigorta şirketleri de zamanında ödeme alma konusunda endişelidir. Kendinizi krediye değer olarak gösterebilirseniz, ödemelerinizi zamanında yapmama riskiniz azalır ve dolayısıyla daha düşük bir oran garanti edilir.

-İyi bir kredi puanı koruyun ve kredinizdeki hataları giderin.

– Toplam ödenmemiş kredi kartı sayısını 2 veya 3’e düşürün.

3. Finansal Bilgeliği Uygulayın: Poliçenizi yapılandırma ve ödeme şekliniz, bir sigorta şirketinin müşteri olarak size göre karşı karşıya olduğu riski azaltabilir. Risklerini azaltmak için adımlar atarak, daha düşük bir sigorta teklifi ve poliçesi alırsınız.

-Size bir yıl boyunca aynı kalan daha düşük bir oran sağlamak için altı aylık teminat yerine yıllık bir poliçe satın alın.

-Posta ödemeleri için ücret alınmasını önlemek için banka hesabınızdan veya kredi kartınızdan otomatik ödeme kesintileri yapmayı tercih edin.

– Oranları düşürmek için kapsamlı ve çarpışma politikalarında muafiyetlerinizi artırın.

-Aynı şirketten ev ve otomobil sigortası satın alarak sadakat indirimi kazanın.

4. Sigorta İhtiyaçlarınızı doğru bir şekilde değerlendirin: Bu açıktır, ne kadar çok teminat alırsanız, o kadar size mal olur. Eklentiler, sigorta işindeki katillerdir, poliçenizi ihtiyacınız olanın minimuma indirgeyin.

-Aracınız çok kullanılmıyorsa veya piyasa değeri düşük eski bir arabanız varsa, yalnızca asgari sorumluluğu tercih edin. Size daha az mal olacak.

-Araç sigortası ile ilgili yasal yetkiyi yerine getirdikten sonra, yalnızca ihtiyaçlarınıza göre sigorta ettirin.

5. Yapabileceğiniz diğer akıllıca şeyler: Sigorta teklifinize giren başka hususlar da vardır. Bazıları atılması gereken makul adımlar değilken, diğerlerini çok az çabayla gerçekleştirebilir ve bu da önemli tasarruflara dönüşebilir.

-Arabanız yalnızca belirli bir amaç için kullanılıyorsa, acentenizi bunun hakkında bilgilendirin çünkü bu maliyeti sınırlayacaktır.

-İyi notlar alan öğrenciler genellikle indirim almaya hak kazanır.

-Sigarayı bırakmak; daha iyi teklifler almanıza yardımcı olabilir.

-Yardım edebilirsen mesleğini değiştir. Bir teslimatçı, bir mağazacıdan daha yüksek risk taşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.