Vizyon Nedir? Vizyonsuz Ne Demek? Vizyonsuz Kime Denir?

Vizyonsuz Ne Demek , Vizyon Nedir ? Vizyon, gelecek için kurduğumuz, yarattığımız hedef veya hedeflerin istediğimiz sonuçlara gelmesini istediğimiz noktadır ‘‘Vizyonsuz Ne Demek” ve ”Vizyonsuz Kime Denir?” sorularını da gelin hep beraber inceleyelim.

Vizyonsuz Ne Demek ? Vizyonsuz Kime Denir ?

Vizyonsuz Ne Demek, Vizyonsuz Kime Denir
Vizyonsuz Ne Demek, Vizyonsuz Kime Denir

Vizyonsuz Ne Demek

Vizyonsuz, ileri görüş kabiliyeti olmayan, düşüncesiz, olaylara veya durumlara farklı açıdan bakamayan insanlara denir. Yalnız bu aralar çokça duyduğumuz vizyonsuz kelimesi daha çok hakaret olarak kullanılır.

TDK Vizyon: (HEDEF)

  TDK Vizyon; İleri görüşlülük olarak tanımlamıştır

Vizyon ile Hayal Arasındaki Farkı

Vizyon elimizdekilerle aklımızda kurguladığımız düşüncelerdir. Hayal ise uçsuz bucaksız düşünebildiğimiz, olağanüstü yetenek ve kabiliyetle oluşturduğumuz düşüncelerdir.

Vizyon Nedir ?

İngilizce de “vission”  (geleceği öngörme, ileriyi görme ve önsezi ) olarak Türkçe’de gelecekte umduğu yere ulaşma’da denilir. Vizyonu olan insanlar, uzun vadede planlarını oluşturan, bu planlar doğrultusunda hedefleri için gerekli çalışmalar yapan insana ”vizyon sahibi insan” deriz. Vizyonsuz kimdir sorusunun cevabını da vizyonun tam zıttı olarak düşünen ve hayatını geçiren insana denir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir